|   |   

Bezpieczne słońce w 10 krokach

1. Unikaj przebywania na słońcu w godzinach południowych (11.00 - 15.00). Na powietrzu bezpieczniej jest przebywać w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych.

2. Osłaniaj ciało przed słońcem. Ubranie – w zależności od grubości i gęstości materiału - stanowi efektywną ochronę przed słońcem. Pamiętaj o nakryciu głowy!

3. Staraj się przebywać w cieniu. Pamiętaj jednak, że w cieniu promieniowanie UV jest słabsze, ale również występuje. Część światła słonecznego może być rozproszona i odbita przez śnieg, wodę i piach.

4. Chroń odsłonięte części skóry odpowiednimi preparatami przeciwsłonecznymi.

5. Pamiętać, że preparat przeciwsłoneczny należy nanosić na skórę odpowiednio wcześniej, najlepiej przed wyjściem na słońce.

6. Przy wyborze preparatu przeciwsłonecznego zwracaj uwagę na odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA. Obecnie gwarantuje ją większość dostępnych preparatów przeciwsłonecznych.

7. Nie zapominaj o miejscach najbardziej wrażliwych na promieniowanie. Preparaty przeciwsłoneczne należy nakładać w dużej ilości na całej powierzchni skóry, która jest narażona na działanie promieni słonecznych. Najbardziej narażone na promieniowanie UV części ciała to: uszy, twarz i skóra głowy, kark, plecy i dekolt, jak również podbicia stóp.

8. Pamiętaj! Nie istnieje całkowita ochrona! Nawet preparaty o bardzo wysokich współczynnikach ochrony nie chronią całkowicie przed promieniowaniem UV. Pewna ilość promieni UV zawsze dociera do powierzchni skóry i może na nią oddziaływać zarówno w sposób szkodliwy, jak i pozytywny.

9. Pamiętaj o ponownej aplikacji preparatu przeciwsłonecznego, ponieważ w trakcie pływania, wycierania ciała, czy przy spoceniu się warstwa preparatu traci częściowo właściwości ochronne. Ale uwaga: jeżeli zaczniesz odczuwać pierwsze oznaki poparzenia lub zauważysz, że byłeś/byłaś po raz pierwszy zbyt długo na słońcu i nie pomaga ponowne naniesienie preparatu na skórę, ogranicz czasowo kontakt ze słońcem.

10. Po kąpieli słonecznej weź prysznic i zaaplikuj preparat nawilżający, zawierający substancje łagodzące i inhibitory wolnych rodników.powrót  drukuj  

 
   

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z serwisu, podaj nam Swój adres e-mail:
Wszelkie prawa zastrzeżone PKPPBK - UVAga słońce! © 2019  |  Polityka prywatności  |  Regulamin
designed by mouton.pl